Buradasın:Ana Sayfa » 31 ÇEKMEK ?

31 ÇEKMEK ?

BU SİTE, ÜCRETSİZ BİLGİLENDİRME AMAÇLI BELGESEL NİTELİKLİ HİZMET VERMEKTEDİR.
Yayınlanan bilgiler, güvenilir kaynaklardan ve uzman danışmanlardan edinilen bilgilere dayanmaktadır.

Bu site ücretsiz,  yetişkin kadın ve erkekler için mastürbasyon videoları, resimler, çizimler, öyküler, teknikler, ürün ve pozisyonlar içeren belgesel nitelikli bir kaynaktır. Dünyanın en sık görülen cinsel aktivitelerini içerir. Amacımız, insanların kişisel tercihlerini veya dini inançlarını değiştirmek değildir. Mastürbasyon yapmayanlara saygı duyuyoruz mastürbasyon yapmamak yanlış değildir. Aynı zamanda amacımız, sadece konuyla ilgili daha geniş ve gelişmiş bir bakış açısı sunmaktır.  Toplum ve kültürler zaman içinde değişmektedir,  mastürbasyon değişikliklerinin nasıl algılandığını bu sitede bulabilirsiniz.

31 Çekmek (Mastürbasyon) nedir ?
Mastürbasyon (eski dilde: İstimna bil-yed), onanizm, cinsel organın genelde orgazm oluncaya kadar uyarılmasıdır. Kendi kendine veya başka biri tarafından, elle, vucudun başka kısımları ile (ama cinsel ilişkiye girmeden) veya mastürbasyon aletleri kullanılarak da mastürbasyon yapılabilir.

Mastürbasyon kelimesinin Yunanca mezea (μεζεα, “penisler”) ve Latince turbare (“karıştırmak”) kelimelerinin birleşiminden ortaya çıktığına inanılır. Bir diğer etimoloji, Latince manu stuprare (“elle kirletmek”) Oxford İngilizce Sözlüktarafindan “eski bir varsayım” olarak nitelendirilmiştir. Hayvanlarda da mastürbasyon görülebilmektedir.Aşırıya kaçılmadığı sürece sağlık açısından bir sorun teşkil etmez. Oldukça sık şekilde yapılması halinde ise bağımlılık, koşullanma gibi psikolojik sorunlar görülebilir. Bazı insanların sadece mastürbasyonla orgazm olduğu, cinsel ilişki sırasında boşalamadığı da tespit edilmiştir.

© 2011 Powered By 31CekmeYontemleri

Scroll to top